Banwood tworzy współczesne projekty z nutką uroku z połowy wieku. Pod wpływem skandynawskiego wzornictwa słowami kluczowymi w całym procesie twórczym są prostota, minimalizm i funkcjonalność.

Rowery dla dzieci zostały zaprojektowane z rustykalnych i wytrzymałych materiałów z najwyższej półki. Rama wykonana jest ze stali, a kierownica z aluminium. Siodełko i uchwyty wykonane są z wysokiej jakości sztucznej skóry, materiału odpowiedniego na każdą pogodę i łatwego do wytarcia. Odłączany wiklinowy kosz z rattanu do spakowania niezbędnych rzeczy na całodzienną przygodę.

W każdej fazie, od projektowania i produkcji po dostawę i użytkowanie, Banwood zwraca szczególną uwagę na każdy krok, jaki należy wykonać, aby zaoferować wspaniałe wrażenia z jazdy na rowerze.

Rowery Firmy z pedałami lub bez są rygorystycznie testowane, aby spełnić surowe standardy bezpieczeństwa i jakości.

Banwood to rodzinna marka lifestylowa z pasją do tworzenia wysokiej klasy produktów rowerowych dla dzieci. Podstawowe wartości Banwood to bezpieczeństwo, wysoka jakość i ponadczasowy design.

Założyciele, Juan Manuel Torralvo Castro i Frida Jonsby, spotkali się w Niemczech, ojczyźnie jakości i bezpieczeństwa, gdzie odkryli, że oko Fridy do projektowania i rodzinna historia produkcji Juana doskonale pasują do siebie.

Pomysł Banwood zrodził się ze wspólnego zainteresowania rowerami i pomysłu, jak to zaimplementować w coś innego.