Dla wielu rodziców oszczędności dają poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Dzięki temu mogą zapewnić swojemu maluchowi dobrej jakości przedmioty, które będą im towarzyszyć podczas dorastania. Foteliki samochodowe 9-36 kg są jednymi z takich produktów, ponieważ są drugim i trzecim fotelikiem w jednym. Dlatego też przez pierwsze lata swojego życia dziecko spędzi nie jedną podróż w jednym foteliku, który będzie „rósł wraz z nim”.

Dlaczego foteliki samochodowe 9-36 kg zasługują na uwagę?

Nazywane również fotelikami ekonomicznymi, foteliki samochodowe 9-36 kg są rozwiązaniem dla tych rodziców, którzy szukają oszczędności. Konstrukcję fotelików zaprojektowano w taki sposób, aby dostosowywała się do zmieniających się potrzeb rodziców i ich dzieci. Przed zakupem warto na początku sprawdzić wagę dziecka i jego wzrost. W fotelikach samochodowych 9-36 kg dzieci mogą bowiem jeździć do około 12 roku życia. Część rodziców zastanawia się również nad wyborem fotelików samochodowych 15-36 kg, w których dzieci siedzą przodem do kierunku jazdy. Zaleca się, aby czterolatki spędzały podróż posadzone tyłem do kierunku ruchu.

Jakie modele fotelików są najczęściej wybierane przez rodziców?

W kategorii wagowej 9-36 kg na uwagę zasługują zwłaszcza modele marki Cybex, występujące w różnych wariantach kolorystycznych. Jednym z nich jest Cybex Gold zawierający zintegrowaną i regulowaną osłonę tułowia, Liniowy System Osłon Bocznych Plus, a także system wentylacji dla odpowiedniej cyrkulacji powietrza. PALLAS M-FIX SL CAR SEAT może być używany 11 lat, podczas których, dzięki regulowanej osłonie tułowia, dziecko ma swobodę ruchów. Ciekawą opcją jest również kupno Cybex Pallas S-Fix, którego reguluje się jedną ręką. System L.S.P. pozwala na zwiększoną ochronę dziecka podczas bocznego uderzenia. Jest także fotelikiem 2w1, dzięki czemu w zależności od wygody przekształca się go z fotelika grupy 1 na fotelik grupy 2/3.

Specjalnie przygotowana konstrukcja to podstawa każdego fotelika zapewniającego komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem. Zapewnienie wygody młodemu pasażerowi powinniśmy już rozpocząć podczas podejmowania decyzji o zakupie fotelika, który będzie pełnić swoje funkcje przez wiele lat.