Pierwsze miesiące życia to czas pełen wyzwań dla świeżo upieczonych rodziców. Ci, którzy zostali nimi pierwszy raz, nieustannie się uczą, a każdy dzień przynosi coraz to nowe pytania i odpowiedzi. Z całą pewnością można do nich zaliczyć pytanie o to, jaki fotelik samochodowy 0-13 kg będzie najlepszy dla pociechy, która niedawno przyszła na świat?

Bezpieczne foteliki dla niemowląt

Foteliki dla niemowląt przede wszystkim muszą zapewniać pozycję półleżącą podczas jazdy – maluszek w trakcie jazdy nie może siedzieć. Miękki materiał sprawia, że podróż odbywa się w komfortowych warunkach, podczas gdy regulowane wkładki i pięciopunktowe pasy umożliwiają rodzicom dostosowanie fotelika samochodowego 0-13 kg idealnie pod wzrost dziecka. Na szczególną uwagę zasługują foteliki dla niemowląt montowane do bazy Isofix. Ten system montażu fotelików samochodowych staje się coraz popularniejszy i wypiera system montowania fotelików do kanap samochodowych za pomocą pasów. Isofix to przede wszystkim bezpieczny sposób na umieszczenie fotelika w sposób prawidłowy i wykluczający wypięcie się go podczas awaryjnego hamowania czy innego gwałtownego zdarzenia na drodze. Jest także szybszy i łatwiejszy w obsłudze – montując fotelik, rodzic słyszy charakterystyczne kliknięcie, które informuje o wpięciu fotelika w bazę Isofix.

Wygodny fotelik samochodowy 0-13 kg

Dla nas, rodziców, bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze. Pamiętajmy jednak, że fotelik samochodowy 0-13 kg ma za zadanie chronić pociechę w razie wypadku, ale także zapewniać komfortową podróż. Gdy szkielet malucha rozwija się w tempie błyskawicznym i jest podatny na różnego rodzaju bodźce, musimy zapewnić dziecku jak najlepsze warunki każdego dnia. Dlatego tak ważne jest, by niemowlę przewozić w pozycji półleżącej, a nie siedzącej. Komfort i odpowiednie ułożenie w trakcie jazdy zapewniają foteliki dla niemowląt 0-13 kg oraz wszystkie inne foteliki, które przeznaczone są również dla najmłodszych dzieci. Miejmy jednak na uwadze, że pozycja półleżąca, która jest najbezpieczniejsza dla maluszka w trakcie jazdy, nie jest pozycją idealną – niemowlę nie powinno przebywać w niej dłużej niż 2h. Dlatego planując dłuższą podróż, powinniśmy także przewidzieć wiele krótkich i kilka dłuższych postojów.

Kupując fotelik samochodowy 0-13 kg, zależy nam również, by i dla nas fotelik ten był wygodny – by był możliwie lekki, by z łatwością ułożyć w nim niemowlę. Najsprawniej przebiega to w fotelikach obrotowych i właśnie takie polecamy rodzicom, którzy z dzieckiem podróżują często, a także udają się w dalsze trasy.

Pamiętajmy, że niemowlę należy przewozić tyłem do kierunku jazdy. Jeśli decydujemy się na montaż foteliku z przodu na miejscu pasażera, każdorazowo musimy dezaktywować poduszkę powietrzną. Najbezpieczniej jednak jest przewozić dziecko z tyłu.

Wygodne, nowoczesne i bezpieczne foteliki dla niemowląt najlepszych marek – sprawdź ofertę, wybierz najlepszy model i zamów online!