Dla rodziców jednym z najważniejszych priorytetów podczas wychowywania dziecka jest jego ochrona podczas podróży samochodem. Rodzice nie są jednak w stanie przewidzieć wszystkich okoliczności, w związku z tym decydują się na zakup produktów, które zapewniają bezpieczeństwo ich pociechom. Na uwagę zasługują zwłaszcza AVIONAUT AeroFIX SOFT LINE, fotelik JUNO 2-FIX, a także ROMER KINGS II LS 2016.

Czym charakteryzują się foteliki samochodowe 9-18 kg?

Z pewnością każdy rodzic zastanawia się nad wyborem fotelika, który stanie się godnym następcą poprzednich modeli, np. fotelików 0-13 kg, nazywanych również łupinkami. Foteliki samochodowe 9-18 kg są bowiem skierowane dla dzieci, które wyrosły już z fotelików pierwszej kategorii wagowej. W tym przedziale wiekowym wzrost dziecka waha się między 45 a 105 cm. Mimo to przed zakupem odpowiedniego fotelika rodzic powinien dostosować fotelik do indywidualnych potrzeb swojego malucha, sprawdzając również jakość danych fotelików. Każdy z nich powinien posiadać certyfikat poświadczający ukończenie testu ADAC, czy testu PLUS. Ponadto fotelik powinien posiadać pasy pięciopunktowe, a jego zagłówek dotykać ramion i chronić głowę dziecka przed uszkodzeniami. Dlatego też dla zachowania bezpieczeństwa wypada, aby jeździło tyłem do kierunku ruchu (foteliki RWF).

Na jakie modele fotelików samochodowych 9-18 kg warto zwrócić uwagę?

Dzięki wyborowi różnorodnych modeli i funkcji jest dużo fotelików zapewniających komfortowy obrót siedziska, czy ustawienie tyłem do kierunku jazdy. Jednym z ciekawych modeli jest AVIONAUT AeroFIX SOFT LINE, do którego dołączono odbojnik absorbujący energię podczas wypadku. Dodana dodatkowa warstwa pianki zapewnia wygodę podczas podróży. Fotelik JUNO 2-FIX zawiera regulowaną poduszkę bezpieczeństwa i funkcję pochylania oparcia. Wkrótce w sprzedaży pojawi się również fotelik ROMER KINGS II LS 2016 posiadający wskaźnik świetlny i dźwiękowy. Bezpieczeństwo podczas podróży gwarantuje jednoręczna regulacja uprzęży.

Modele z zakresu 9-18 kg są jednymi z najbezpieczniejszych rozwiązań dla dzieci od 4 roku życia. Dzięki ustawieniu tyłem do kierunku jazdy i obrotowej konstrukcji rodzice mogą zapewnić swoim pociechom komfort podczas długiej wakacyjnej podróży.