Foteliki przodem i tyłem RWF/FF umożliwiają przewożenie dziecka zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy, bez konieczności przepinania fotelika. Te niezwykle funkcjonalne foteliki samochodowe zwiększają poziom bezpieczeństwa podczas podróży, a także zapewniają komfort podczas przygotowań do jazdy autem. Zainwestuj w wygodę i bezpieczeństwo swojej pociechy i zacznij korzystać z fotelika RWF.

Foteliki RWF – jak długo trzeba wozić dziecko tyłem do kierunku jazdy?

Obowiązujące w Polsce przepisy nakładają na zmotoryzowanych rodziców obowiązek przewożenia dzieci do 12. miesiąca życia tyłem do kierunku jazdy. W wielokrotnie przeprowadzanych badaniach laboratoryjnych oraz analizach zdarzeń drogowych udowodniono bowiem, że pozycja tyłem do kierunku jazdy znacząco redukuje skutki wypadku. Ponadto specjaliści podkreślają, że najbezpieczniejszym sposobem przewożenia dzieci jest zamontowanie fotelika z tyłu, a gdy z maluchem podróżuje mama i tata, oboje powinni siedzieć z przodu. Dzięki temu jeszcze bardziej ograniczamy ewentualne skutki dachowania czy uderzenia bocznego. Jeśli jednak decydujemy się przewozić dziecko obok kierowcy, musimy pamiętać o deaktywowaniu poduszki powietrznej.

Wygodne foteliki przodem i tyłem RWF/FF

Warto również pamiętać, że im dłużej przewozimy dziecko tyłem do kierunku jazdy, tym lepiej. Dlatego nie ma górnej granicy wiekowej, do której dziecko powinno być przewożę tyłem, a z przewożenia dziecka tyłem do kierunku jazdy nie powinniśmy rezygnować automatycznie, gdy maluch wyrośnie ze swojego pierwszego fotelika 0-13 kg. Jednak niektóre dzieci nie lubią jazdy tyłem, podczas której stają się marudne. Dlatego doskonałym rozwiązaniem jest przewożenie mniejszych i starszych dzieci w fotelikach RWF. Jeśli nasza pociecha zaczyna się kręcić lub płakać i nie chce dalej jechać tyłem, wystarczy obrócić fotelik przodem do kierunku jazdy. Nie musimy w tym celu przepinać fotelika, a do pozycji tyłem do kierunku jazdy możemy wrócić w dowolnym momencie. Ponadto możliwość manewrowania fotelikiem RWF znacząco ułatwia nam opiekę nad maluszkiem podczas postoju, przygotowania do jazdy oraz wysiadanie z pojazdu.

Foteliki RWF montowane są do bazy Isofix, która dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo. System montażu bazy jest intuicyjny, podobnie jak system instalacji fotelika RWF do bazy Isofix. Montaż fotelika jest więc łatwiejszy, szybszy, a także minimalizuje ryzyko nieprawidłowości.

Pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, regulowane nagłówki, oparcia i siedziska, zdejmowane obicia fotelików RWF i systemy bezpieczeństwa na wypadek zderzeń bocznych sprawiają, że foteliki RWF znacząco podnoszą bezpieczeństwo i komfort dziecka podczas jazdy, a także ułatwiają rodzicom utrzymanie fotelika w czystości. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i życzymy udanych zakupów!