Coraz więcej fotelików samochodowych wyposażonych jest w bazy Isofix, za pomocą których montuje się foteliki do kanapy w samochodzie. Ten bezpieczny i intuicyjny w obsłudze system mocowania fotelików funkcjonuje w ramach normy i-Size, która coraz skuteczniej wypiera Europejską Normę Kontroli (ECE R44/04). W naszym sklepie dostępne są foteliki samochodowe z bazą Isofix, możesz także dokupić nową bazę Isofix do fotelika, który już masz.

Baza Isofix – bezpieczeństwo w trakcie jazdy

Norma i-Size i baza Isofix powstały z myślą o zwiększeniu bezpieczeństwa dzieci podczas podróży autem. Foteliki przypinane do kanapy za pomocą pasów bezpieczeństwa znacząco ograniczyły obrażenia w wypadkach najmłodszych pasażerów, nadal nie były rozwiązaniem optymalnym. Duże zmiany przyniosła nowa, bardziej rygorystyczna norma i-Size, która szczególny nacisk kładzie na bezpieczeństwo w razie uderzeń bocznych. To właśnie w przypadku tego typu zdarzeń drogowych foteliki z bazą Isofix dają wyraźnie większą ochronę niż foteliki montowane za pomocą pasów. Ponadto baza Isofix uniemożliwia wypięcie się fotelika czy jego przesuniecie przy mocnym uderzeniu czy dachowaniu.

Baza Isofix – intuicyjny montaż fotelika do kanapy samochodu

Zwiększona ochrona to najważniejszy, ale nie jedyny atut bazy Isofix. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest intuicyjny montaż, który eliminuje ryzyko popełnienia błędu podczas wpinania fotelika. Samą bazę Isofix montujemy do fabrycznie przygotowanych elementów, które muszą posiadać wszystkie samochody wyprodukowane po 2006 roku. O prawidłowym wpięciu bazy do kanapy samochodu poinformuje nas charakterystyczne kliknięcie, które usłyszymy także po zamontowaniu fotelika bazy. Dodatkowo zobaczymy zielone oznaczenie, które upewni nas, że montaż fotelika do bazy Isofix przebiegł w sposób prawidłowy.

Baza Isofix zwiększa bezpieczeństwo, ułatwia i przyspiesza montaż fotelika, dlatego norma i-Size oraz bazy Isofix stają się coraz powszechniejsze i zastępują powszechnie stosowane foteliki przypinane pasami. Znajdź bazę Isofix do fotelika, który już posiadasz, przeprowadź poprawny montaż bazy i fotelika i ruszaj w drogę ze swoją pociechą!