Fotelik samochodowy 0-18 kg przeznaczony jest dla dzieci do 4. roku życia. Część rodziców decyduje się na zakup fotelika 0-18 kg jeszcze przed narodzinami dziecka, niektórzy takim fotelikiem zastępują fotelik samochodowy 0-13 kg, by dopiero po nim kupić fotelik przystosowany wyłącznie dla starszych pociech. Czym wyróżniają się foteliki 0-18 kg?

Bezpieczny fotelik 0-18 kg

Fotelik samochodowy 0-18 kg jest rozwiązaniem, które sprawdzi się dłużej niż fotelik dla najmniejszych dzieci, dlatego właśnie rodzice często decydują się na taki wybór. Fotelik 0-18 kg dostosowany jest do potrzeb niemowląt oraz nieco większych maluchów. Z tego względu foteliki 0-18 pozwalają na przewożenie dzieci zarówno w pozycji półleżącej, jak i siedzącej. Pamiętajmy, że najmłodsze pociechy należy przewozić w pozycji półleżącej ze względu na typ budowy szkieletu u niemowląt. Jest to dla nich najbezpieczniejsza pozycja w trakcie podróży samochodem i względnie najlepsza pozycja z uwzględnieniem prawidłowego rozwoju dziecka. Maluchy nie powinny jednak przebywać w niej dłużej niż 2 godziny, po których należy zrobić choćby kilka minut przerwy.

Fotelik samochodowy 0-18 kg dla dzieci do czwartego roku życia

Producenci oferują rodzicom wiele rozwiązań. Jednym z nich jest fotelik 0-18 kg, który służyć nam może od narodzin maluszka aż do momentu, gdy dziecko ukończy 4. rok życia. Głównym wyznacznikiem jest jednak waga dziecka – fotelik samochodowy 0-18 kg należy zmienić na większy, gdy pociecha będzie ważyć więcej niż 18 kg. Następnym fotelikiem może być fotelik 0-25, fotelik 0-36, fotelik 9-36 lub fotelik 15-36, po który rodzice czterolatków sięgają najczęściej.

Foteliki samochodowe 0-18 kg posiadają pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, regulowane wkładki, dzięki którym fotelik możemy przystosować do aktualnej wagi i wzrostu naszej pociechy. Trwałe i miękkie materiały, jakimi powleczono konstrukcję fotelików 0-18 zapewniają dziecku komfort podczas jazdy. W naszej ofercie znajdują się foteliki najlepszych, sprawdzonych marek: Cybex, BeSafe, Diono. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i życzymy udanych zakupów!