Firma Axkid powstała w 2009 roku w Goteborgu, założona przez ludzi zarażonych pasją do tworzenia bezpiecznych rozwiązań z dbałościa o najmniejsze szczegóły. Axkid firmą , w której wiedza I pasja idą ze sobą ramię w ramię. Celem jest wynajdowanie nowych sposobów na wykonywanie tych samych rzecz, firma ma odwagę aby zmierzyć się z obecnym status quo w świecie fotelików I złamać go.

Axkid oferuje produkty, które umożliwiają jak najdłuższe podróżowanie tyłem do kierunku jazdy, jako że Axkid rekomenduje takie rozwiązanie w każdej sytuacji. Wiemy, że szkolenia I komunikacja-zarówno rodziców jak I sprzedawców- są kluczową sprawą dla zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom, dlatego Axkid uczyniliś je integralną częścią naszej wizji biznesu. Axkid chce wyznaczać nowe, lepsze standardy bezpieczeństwa dzieci w samochodach. To oznacza unikalne funkcje I zapewnienie wygody zarówno dzieciom jak I rodzicom.
Wyższe standardy I lepsza świadomość ratują życia.
Rozwiązaniem Axkid jest podróżowanie tyłem do kierunku jazdy możliwie jak najdłużej. Axkid nie zna kompromisów, nigdy nie idzie na łatwiznę.