ZAŁOŻYCIEL I PROJEKTANT – STIG LEANDER
Historia Leandera rozpoczęła się w 1998 roku, kiedy szwagierka Stiga Leandera spodziewała się bliźniaków. To wywołało jego myśli. Czy byłoby możliwe zaprojektowanie kołyski, która jednocześnie uspokajałaby i stymulowała rozwój dziecka?

Jako wyszkolony kowal, Stig przez długi czas był zaangażowany w rozwój krzeseł, rowerów i wózków dziecięcych. Ideą było stworzenie prostego, funkcjonalnego mebla, który spełni realną potrzebę. W takim przypadku uspokój jedno z bliźniąt, podczas gdy drugie będzie karmione.

Stig Leander zobaczył coś, czego nikt wcześniej nie widział. Widział wizję kołyski, która naprawdę może zrobić coś nowego – pod względem wzornictwa i funkcji.

Niecały rok później w wybranych sklepach w Danii dostępna była pierwsza seria legendarnej już kołyski Leander Classic™. Dziś Leander eksportuje do ponad 30 krajów na całym świecie. Rozwój produktu, administracja i magazyn znajdują się w centrali Leander w Silkeborg w Danii. Produkcja jest umieszczana u stałych partnerów kooperacyjnych w różnych częściach Europy.