JACOB BIRGE VISION – POKAZ KOLEKCJI GOLD DIGGER

Ostatnio informowaliśmy Was o naszej obecności podczas pokazu mody, najnowszej kolekcji projektanta – ambasadora marki Anex Baby – Jacob Birge Vision. Kolekcja, którą oglądaliśmy to Pret a Porter SS18 pod nazwą Gold Digger – co oznacza w wolnym tłumaczeniu – blachara!

Kolekcja ta, jak mówi sam autor, inspirowana jest jego ostatnim, pełnym skrajnych emocji i przeżyć związkiem.

Prezentację kolekcji mogliśmy zobaczyć w klimatycznym miejscu Nowy Świat Muzyki. Bogaty klimat miejsca- wysokie sufity czy ekstrawaganckie żyrandole idealnie wpasowały się w klimat najnowszej kolekcji projektanta.

Odważna kolekcja Jacoba jest najbardziej personalna z dotychczasowych, a to za sprawą inspiracji ostatnim związkiem. Mowa więc o współczesnej, pewnej siebie kobiecie, która dąży do wygodnego i luksusowego życia. Niewątpliwie kolekcja Jacoba jest przeciwko młodym kobietom, które są wyłącznie skupione na sobie, podążają za sztucznością i nałogowo robią sobie „selfie” na instagrama. Nie bez przyczyny kolekcja nosi nazwę „Gold digger” co w języku potocznym oznacza „blachara”.

W kolekcji stworzonej z rozmachem możemy zobaczyć wiele kolorów takich jak złoto, czerń, fiolet czy cekiny. Nie brakuje też w sukienkach stylu retro przełamania, butów połączonych ze skarpetkami, w jaskrawych kolorach czerwonego, niebieskiego czy żółtego. Ewidentnie widać tutaj inspirację kolekcji Balenciagi. Osobiście zachwyciły mnie prześmiewcze PRINTY z cytatami „GIVE ME 100K”, „50K RING”, „PAY MY RENT”, które podkreślają naszą bohaterkę „blaharę”. Jestem przekonany, że te hasła staną się hitem. Mocny makijaż, sztuczne peruki na modelkach, zestawione z miksowaną muzyką elektroniczną/techno wpisały się w konwencję tragifarsy gold digger.

W tych projektach każda kobieta znajdzie coś dla siebie, ponieważ Jacob wniósł także elementy streetowe takie jak bluzy z kapturem, oversize’owe marynarki czy czapki z daszkiem. Cała kolekcja oparta jest na zwiewnych formach, zestawionych z wyrazistą konstrukcją. Jest to najlepsza kolekcja projektanta, podoba mi się zabawa formą oraz aktualne podejście do tematu.

Zdjęciowy feed z Insta @jacobirgevision

Na pokazie nie mogło zabraknąć przedstawicieli marki Anex Baby, której to wózki w specjalnych edycjach zaprojektowanych przez Jacoba, można było podziwiać przed jak i po pokazie kolekcji odzieżowej SS18.

Na pokazie mieliśmy przyjemność spotkać i poznać znane osoby ze świata mody i telewizji, znanych projektantów oraz uczestników programu Top Model oraz Project Runway. Było to dla nas wspaniałym przeżyciem, pełnym nowych doświadczeń i okazją do zdobycia nowych źródeł inspiracji, których energię możemy przełożyć na nasze dalsze działania.

Pokaz z naszej perspektywy - perspektywy widza

Facebook Live Show Feed @umalucha.pl.3