WÓZEK CYBEX BALIOS M – BEZKONKURENCYJNA MIEJSKA SPACEROWKA

Ostatnio czesto otrzymujemy od Was zapytanie – jak sprawdza sie Balios M z odmiennym systemem amortyzujacym w warunkach miejskich i kazda pogode ?!?

 

 

Przypomnijmy zatem o tescie, ktory, jak sie okazuje, jest niezwykle aktualny.

 

 

W sezonie zimowym przekazaliśmy do testów blogerskich, miejski, a zarazem stylowy wózek spacerowy marki Cybex – Balios M.

Testem i recenzją wózka zajęła się rozpoznawana i znana z macierzyńskiego instagrama @leo.myworld

Przeczytajcie co o Cybex Balios M  myśli @leo.myworld, czy poleca go i jakie ogólne wrażenie na niej wywarł …

 

 

Wszelkie prawa intelektualne oraz autorskie, do publikowanych poniżej treści w postaci zdjęć i opisu
należą do właścicielki profilu @leo.myworld na portalu Instagram.

 

 

 

W lutym, miałam przyjemność uzywac spacerówkę Balios M niemieckiej firmy Cybex. Wózek ten jest przeznaczony dla dzieci od urodzenia (wraz z gondolą) do 17 kg. Dostępny jest w 6 wariantach kolorystycznych, nasz wybór padł na kolor czerwony.

Jest to funkcjonalny, wygodny wózek o nowoczesnym wyglądzie, który zdecydowanie zapewnia dziecku komfort podróżowania. Jedną z jego głównych zalet są koła gumowane, wykonane z wysokiej jakości gumy, odpornej na przebicia. Wg mojej opinii są nie do zdarcia. Na pierwszy rzut zabraliśmy Baliosa M do lasu. Jak szaleć, to szaleć! Leśna droga, topniejący śnieg i co za tym idzie błoto, nie stanowiły żadnego problemu dla Cybexa. Poradził sobie znakomicie! Te koła są genialne! Coś pomiędzy pompowanymi a piankowymi – czyli takie, których szukam!

Koła są amortyzowane, co zwiększa komfort jazdy, niezależnie od nawierzchni (kostka brukowa, asfalt, droga leśna, itp.), a także sprawia, że nie ma problemu z podbijaniem wózka i podjeżdżaniem pod wysoki krawężnik. Tylne koła można zablokować, dzięki czemu mamy pewność, że wózek nam nie odjedzie. Bardzo skrętne przednie koła można zablokować do jazdy na wprost, co jest pomocne na nierównym terenie.

Kolejnym plusem wózka jest możliwość zamontowania siedziska zarówno przodem jak i tyłem do kierunku jazdy (do mamusi ;-P) w zależności od wieku dziecka. Zmiana jest banalnie prosta! Siedzisko posiada 3-stopniową regulację – leżąca, półleżąca i siedząca.

Wózek posiada dwa podnóżki! Pierwszy dla młodszych dzieci – wykonany z tego samego materiału, co siedzisko, jest regulowany za pomocą dwóch szarych przycisków znajdujących się po bokach.

Drugi, zamontowany w stelażu wózka przeznaczony jest dla starszych dzieci, z którego mogą korzystać ustawiając siedzisko przodem do kierunku jazdy. Budkę można powiększyć o przewiewną siateczkę, która zapewni dziecku lepszą cyrkulację powietrza, a osoba prowadząca wózek może podejrzeć dziecko bez konieczności składania budki.

Wózek posiada 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, których elementy, w przeciwieństwie do większości spacerówek, możemy zapiąć oddzielnie! Hurra! W końcu ktoś o tym pomyślał! …

Najważniejsze i najlepsze zostawiłam na koniec! Składanie!

Wózek możemy złożyć jedną ręką i nie musisz być wcale siłaczką! Wystarczy złożyć siedzisko w przód, obrócić uchwyt i gotowe! Wózek jest naprawdę niewielkich rozmiarów, zmieści się nawet do Matiza i pewnie zostanie jeszcze sporo miejsca 😉

Są już na rynku lżejsze wózki. Balios M od Cybexa waży 11 kg., ale wygoda, komfort jazdy i nowoczesny design przemawia do mnie bardziej ? Jedynym minusem jest brak możliwości postawienia wózka po złożeniu. Być może jest magiczny sposób, by złożony wózek sam stał, niestety ja go jeszcze nie odkryłam, ale może Tobie się uda? Teoretycznie mógłby opierać się na przednich kołach i rączce, ale nie wyobrażam sobie postawić go wtedy w błocie. Często mamy zadają pytanie czy wózkiem „telepie” na nierównych nawierzchniach? Trochę, ale pokażcie mi wózek, który jedzie płynnie na nierównym terenie? Prowadziłam kilka wózków i nawet tym z najlepszą amortyzacją trzęsie np. na kostce brukowej. Nawet samochód nie ma idealnej amortyzacji i odczuwalna jest każda nierówność terenu.

Podsumowując jest to bardzo fajny, solidnie wykonany wózek. Bardzo łatwo się składa i zajmuje niewiele miejsca. Jest idealny w każdy teren, dobrze się podbija a jeszcze lepiej prowadzi, ma świetny design a przede wszystkim zapewnia wygodę i komfort jazdy mojemu dziecku. Zdecydowanie jest to wózek godny polecenia.

Jeśli chcesz go obejrzeć na żywo, polecam Ci UmaluCha w Kutnie. Spotkasz się tam z bardzo profesjonalną obsługą, która z uśmiechem doradzi Ci w doborze wózka, fotelika czy akcesoriów dziecięcych, a jest w czym wybierać ?!

#leo.myworld #cybex_global #cybexbaliosm #cybex #baby #umalucha #instamama #wozekspacerowy #wozekdzieciecy #baliosm #instaboy #razem #rodzina #family